DERSLER

Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulunda bu yıl da iki ayrı dönem var.  Adaylar isteklerine göre her bir dönemde en fazla üç ders alarak, bir döneme ya da her iki döneme de kayıt olabilirler. Öğrenciler iki hafta süre ile hafta içi her gün kayıt oldukları dersler için eğitim alırlar.  Tamamlanmış her başvuru 24 saat içinde değerlendirilip sonuç adaya bildirilir. Başvurunun tamamlanmış olması için adayın tavsiyeci olarak bildirdiği kişinin, tavsiye mektubunu web ortamında yollamış olması gerekir. Her ders için kontenjan doluncaya kadar başvuru alınır.

Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulunda eğitim dili genelde Türkçe'dir.  Ders ve konaklama ücret bilgisi için lütfen tıklayınız.

Programlar ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız.

LİSE YAZ OKULU DERS PROGRAMI

Tüm ders içeriklerin pdf dosyası için tıklayınız.

I.DÖNEM (2 - 13 TEMMUZ 2018)
Ders Kodu Ders Adı Öğretim Üyesi Ders Saati Kontenjan Sınıf
LYOFN04 Moleküler Biyoloji, Gen Mühendisliği ve Nano Tıp Devrim Gözüaçık, Özlem Oral 12:30-13:50 65 FENS G032
LYOFN22 Sıvılarda Nanoteknolojik Uygulamalar: Tıp, Enerji ve Sanayi Ali Koşar 12:30-13:50 65 FENS G029
LYOSB13 Hukuk ve Etik Nedim Nomer 09:30-10:50 65 FASS 1099
LYOFN18 Nano Bilim ve Nano Teknoloji Burcu Saner 14:00-15:20 65 FENS L035
LYOFN01

Kuantum Fiziği

İsmet İnönü Kaya 11:00-12:20 65 FASS G022
LYOFN02 Astrofizik ve Diğer Yıldızların Gezegenleri Ersin Göğüş 09:30-10:50 65 FENS G032
LYOFN23 Bağışıklık Sistemi ve Kanser Tolga Sütlü 14:00-15:20 65 FASS 1103
LYOFN25 Cerrahi Robotlar ve Biyomedikal Meltem Elitaş 09:30-10:50 65 FENS L035
LYOFN17 Pyhton ile Bilgisayar Programlamaya Giriş Erkay Savaş, Hüsnü Yenigün 12:30-13:50 65 FENS L045
LYOFN20 Malzeme Bilimi ve Nano Mühendislik Burç Mısırlıoğlu 09:30-10:50 65 FASS 1096
LYOFN21 Endüstri Mühendisliğine Giriş Murat Kaya 11:00-12:20 65 FENS L062
LYOFN13 Mühendislik Dallarında Eğitim ve Sektörler

Ali Koşar, Albert Levi, Ayhan Bozkurt, Devrim Gözüaçık, Fevzi Çakmak Cebeci, Murat Kaya

15:30-16:50 65 FASS G022
LYOFN24 Dünyada ve Gelecekte Kompozit Tasarımı ve Üretimi: TUMER-KTMM Merkezinde “Hands-on” Bilgi ve Deneyim Mehmet Yıldız 15:30-16:50 65 FASS G060
LYOYB04 Ekonomi, Finans, Para ve Sizin Geleceğiniz Özgür Demirtaş 09:30-10:50 65 FASS G022
LYOYB01 Girişimcilik ve Yenilikçilik Berna Beyhan 14:00-15:20 65 FASS 1099
LYOSB16 İnsanlık Tarihi Emre Erol 12:30-13:50 65 FASS 1099
LYOSB18 İnsan Hakları ve Dünya Düzeni Kerim Can Kavaklı 14:00-15:20 65 FMAN G060
LYOSB19 Uluslararası Makroekonomi İnci Gümüş, Zeren Tatar Taşpınar 09:30-10:50 65 FASS 2031
LYOSB21 Uluslararası Hukuk Oya Yeğen 11:00-12:20 65 FASS G049
LYOSB09 Psikoloji ve Felsefe Çağla Aydın, Ahmet Faik Kurtulmuş 11:00-12:20 65 FASS 1096
LYOSB20 Geçmişten Bugüne İnsan ve Çevre Mehmet Kuru 14:00-15:20 65 FASS G056
LYOSA03 Batı Sanatının, Senfonik Müziğin ve Tiyatronun Büyük Eserleri Kaan Muzaffer Bıyıkoğlu, Ela Bozok, Sümeyra Güneş 14:00-15:20 65 FASS 1096
LYOSA01 Görsel İletişim, Tasarım ve Sanat Wieslaw Zaremba 09:30-10:50 20 FASS 1001
LYOSA07 Popüler Kültür ve Müzik: Tür, Stil ve Medya Hale Fulya Soğancı 11:00-12:20 65 FASS G060
LYOSA08 Ses ve İmge Selçuk Artut 14:00-15:20 20 FASS 1014
LYODI02 Temel İngilizce Öğrenimi II Shari Young 15:30-16:50 20 FASS 1001
LYOGN02 Yaratıcı Zeka ve Yaratıcı Etkinlik Umut Ekmekçi 09:30-10:50 65 FMAN G013-14
LYOGN01 Üniversiteler ve Meslekler:  Bilgilenmek, Seçmek ve Başarmak Meltem Elitaş 15:30-16:50 65 FMAN G013-14
II.DÖNEM (16 - 27 TEMMUZ 2018)
Ders Kodu Ders Adı Öğretim Üyesi Zaman    
LYOFN04 Moleküler Biyoloji, Gen Mühendisliği ve Nano Tıp Devrim Gözüaçık, Özlem Oral 12:30-13:50 65 FENS G032
LYOFN15 Tıp Bilimlerinde Yüksek Teknoloji: Organ Tasarımı ve Yapımı Bahattin Koç 09:30-10:50 65 FMAN L014
LYOFN22 Sıvılarda Nanoteknolojik Uygulamalar: Tıp, Enerji ve Sanayi Ali Koşar 09:30-10:50 65 FENS G029
LYOFN03 Kozmoloji ve Evren  Emrah Kalemci 09:30-10:50 65 FENS G032
LYOFN17 Pyhton ile Bilgisayar Programlamaya Giriş Erkay Savaş, Hüsnü Yenigün 12:30-13:50 65 FENS L045
LYOFN26 Pyhton ile İleri Bilgisayar Programlama ve Veri Bilimine Giriş Erkay Savaş, Hüsnü Yenigün 14:00-15:20 65 FENS L045
LYOFN25 Cerrahi Robotlar ve Biyomedikal Meltem Elitaş 09:30-10:50 65 FASS G022
LYOFN20 Malzeme Bilimi ve Nano Mühendislik Burç Mısırlıoğlu 11:00-12:20 65 FENS L035
LYOFN21 Endüstri Mühendisliğine Giriş Murat Kaya 14:00-15:20 65 FENS G032
LYOFN13 Mühendislik Dallarında Eğitim ve Sektörler Ali Koşar, Albert Levi, Ayhan Bozkurt, Devrim Gözüaçık, Fevzi Çakmak Cebeci, Murat Kaya 15:30-16:50 65 FASS G022
LYOFN27 Nesnelerin İnterneti: Yeşil Kampüs Ahmet Onat, Ayhan Bozkurt 11:00-12:20 30 FMAN L014
LYOYB05 İş Hayatında ve Yaşamda Başarılı Yöneticilik Arzu Wasti 14:00-15:20 65 FMAN G013-14
LYOYB06 Uluslararası İşletme Yönetimi Ahmet Esen 09:30-10:50 65 FASS 1098
LYOSB16 İnsanlık Tarihi Emre Erol 12:30-13:50 65 FMAN G060
LYOSB17 Küresel Çevre Sorunları ve İklim Değişikliği Ümit Şahin 11:00-12:20  65 FENS L030
LYOSB09 Psikoloji ve Felsefe Asuman Büyükcan Tetik, Ahmet Faik Kurtulmuş 11:00-12:20 65 FASS 1099
LYOSB20 Geçmişten Bugüne İnsan ve Çevre Mehmet Kuru 14:00-15:20 65 FENS L035
LYOSA02 Modern Sanatın, 20. Yüzyıl Müziğinin ve Operanın Büyük Eserleri Kaan Muzaffer Bıyıkoğlu, Ela Bozok, Hale Fulya Soğancı 14:00-15:20 65 FASS 1097
LYOSA01 Görsel İletişim, Tasarım ve Sanat Wieslaw Zaremba 09:30-10:50 20 FASS 1012
LYOSA05 Bilgisayarda Animasyon ve Sanat Yaratın: Siz de Yapabilirsiniz Yoong Wah Alex Wong 14:00-15:20 20 FASS 1014
LYOSA06 Sanatta Klasik Mitoloji Zeynep Yelçe 11:00-12:20 65 FASS G060
LYOFN28 Matematik Tarihi Yasemin Şengül Tezel 11:00-12:20 65 FENS G025
LYODI02 Temel İngilizce Öğrenimi II Shari Young 15:30-16:50 20 FASS 1001
LYOGN01 Üniversiteler ve Meslekler:  Bilgilenmek, Seçmek ve Başarmak Meltem Elitaş 15:30-16:50 65 FMAN G013-14