DERSLER

Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulunda bu yıl üç ayrı dönem var.  Adaylar isteklerine göre her bir dönemde en az iki en fazla üç ders alarak, her üç döneme de başvuru yapabilir. Öğrenciler iki hafta süre ile hafta içi her gün kayıt oldukları dersler için eğitim alırlar.  Tamamlanmış her başvuru 24 saat içinde değerlendirilip sonuç adaya bildirilir. Başvurunun tamamlanmış olması için adayın tavsiyeci olarak bildirdiği kişinin, tavsiye mektubunu web ortamında yollamış olması gerekir. Her ders için kontenjan doluncaya kadar başvuru alınır.

Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulunda eğitim dili genelde Türkçe'dir.  Ders ve konaklama ücret bilgisi için lütfen tıklayınız.

LİSE YAZ OKULU DERS PROGRAMI

 

I.DÖNEM (1 - 12 TEMMUZ 2019)
Ders Kodu Ders Adı Öğretim Üyesi Ders Saati Kontenjan Sınıf
LYOFN02 Astrofizik ve Öte Gezegenler Ersin Göğüş 9:50-11:10 65 FENS G032
LYOFN20 Malzeme Bilimi ve Nano Mühendislik Burç Mısırlıoğlu 9:50-11:10 65 FASS 1096
LYOFN29 Sayılar Teorisi ve Şifreleme Canan Kaşıkçı 9:50-11:10 65 FENS G029
LYOFN15 Tıp Bilimlerinde Yüksek Teknoloji: Organ Tasarımı ve Yapımı Bahattin Koç 9:50-11:10 65 FMAN L014
LYOSA01

Görsel İletişim, Tasarım ve Sanat

Wieslaw Zaremba 9:50-11:10 20 FASS 1012
LYOYB04 Ekonomi, Finans, Para ve Sizin Geleceğiniz Tolga Demir 9:50-11:10 65 FASS G022
LYOSB26 Oyunlar ve Strateji İzak Atiyas 9:50-11:10 65 FENS L035
LYOYB07 Tüketici Davranışları Kıvılcım Döğerlioğlu Demir 9:50-11:10 65 FMAN G013-14
LYOFN01 Kuantum Fiziği Zafer Gedik 9:50-11:10 65

FASS G049

LYOFN21 Endüstri Mühendisliğine Giriş Tonguç Ünlüyurt 11:20-12:40 65 FENS L062
LYOFN03 Kozmoloji ve Evren

Emrah Kalemci

11:20-12:40 65 FENS G035
LYOSB09 Psikoloji ve Felsefe Evren Etel, Ahmet Faik Kurtulmuş 11:20-12:40 65 FASS 1099
LYOFN30 Makine Öğrenmesi -Yapay Zeka Berrin Yanıkoğlu 11:20-12:40 65 FMAN G013-14
LYOFN04 Moleküler Biyoloji, Gen Mühendisliği ve Nano Tıp Özlem Kutlu 11:20-12:40 65 FASS G022
LYOFN17 Python ile Bilgisayar Programlamaya Giriş Cemal Yılmaz, Albert Levi 11:20-12:40 65

FENS L045

FENS G032

LYOFN31 Web Programlamaya Giriş Altuğ Tanaltay 14:00-15:20 65 FASS G049
LYOFN18 Nano Bilim ve Nano Teknoloji Burcu Saner Okan 14:00-15:20 65 FENS L035
LYOSB22 Sosyoloji: Toplumun Keşfi Ateş Altınordu 14:00-15:20 65 FENS G029
LYOSB23 Türkiye'de ve Dünyada Seçimler ve Seçmenler Mert Moral 14:00-15:20 65 FENS G059
LYOSB24 Düşten Metine: Yaratıcı Yazma Engin Kılıç 14:00-15:20 15 FASS 2101
LYOSA05 Bilgisayarda Animasyon ve Sanat Yaratın: Siz de Yapabilirsiniz Yoong Wah Alex Wong 14:00-15:20 18 FASS 1014
LYOSA08 Ses Teknolojileri Selçuk Artut 14:00-15:20 20 FASS 1015
LYOYB01 Girişimcilik ve Yenilikçilik Berna Beyhan 14:00-15:20 65 FASS 1098
LYOFN27 Nesnelerin İnterneti Ayhan Bozkurt 15:30-16:50 20 FMAN L014
LYOFN32 Mobil Uygulama Geliştirme Barış Altop 15:30-16:50 65 FENS G032
LYOFN13 Mühendislik Dallarında Eğitim ve Sektörler Tonguç Ünlüyurt, Ali Koşar, Özlem Kutlu, Burç Mısırlıoğlu,
Erdinç Öztürk, Albert Levi
15:30-16:50 65 FASS G022
LYOGN01 Üniversiteler ve Meslekler: Bilgilenmek, Seçmek ve Başarmak Cem Güneri 15:30-16:50 65 FMAN G013-14
LYOYB08 Perakende Operasyonları ve Dijital Pazarlama Burak Gökgür 15:30-16:50 65 FASS 1098
II.DÖNEM (16 - 26 TEMMUZ 2019)
Ders Kodu Ders Adı Öğretim Üyesi Zaman    
LYOFN15 Tıp Bilimlerinde Yüksek Teknoloji: Organ Tasarımı ve Yapımı Bahattin Koç 9:50-11:10 65

FMAN L014

LYOFN29 Sayılar Teorisi ve Şifreleme Kağan Kurşungöz 9:50-11:20 65 FENS L061
LYOSB19 Uluslararası Makroekonomi İnci Gümüş, Zeren Tatar Taşpınar 9:50-11:10 65 FASS G049
LYOFN25 Cerrahi Robotlar ve Biyomedikal Meltem Elitaş 9:50-11:10 65 FASS G022
LYOSB13 Hukuk ve Etik Nedim Nomer 9:50-11:10 65

FMAN G013-14

LYOSA01 Görsel İletişim, Tasarım ve Sanat Wieslaw Zaremba 9:50-11:10 20 FASS 1012
LYOSB26 Oyunlar ve Strateji Mehmet Barlo 9:50-11:10 65 FASS 1098
LYOFN20 Malzeme Bilimi ve Nano Mühendislik Burç Mısırlıoğlu 9:50-11:10 65 FENS L035
LYOSB09 Psikoloji ve Felsefe Evren Etel, Ahmet Faik Kurtulmuş 11:20-12:40 65 FASS G022
LYOFN03 Kozmoloji ve Evren Emrah Kalemci 11:20-12:40 65 FENS G032
LYOSB21 Uluslararası Hukuk Oya Yeğen 11:20-12:40 65 FASS 1098
LYOFN04 Moleküler Biyoloji, Gen Mühendisliği ve Nano Tıp Devrim Gözüaçık 11:20-12:40 65 FMAN G013-14
LYOFN17 Python ile Bilgisayar Programlamaya Giriş İnanç Arın 11:20-12:40 65

FENS L045

LYOFN21 Endüstri Mühendisliğine Giriş Murat Kaya 11:20-12:40 65 FENS L062
LYOSB25 Tarih ve Sinema Mehmet Kuru 11:20-12:40 65 FMAN G041
LYOSB18 İnsan Hakları ve Dünya Düzeni Oya Yeğen 14:00-15:20 65 FASS 1098
LYOFN18 Nano Bilim ve Nano Teknoloji Burcu Saner Okan 14:00-15:20 65 FASS 1099
LYOSA05 Bilgisayarda Animasyon ve Sanat Yaratın: Siz de Yapabilirsiniz Yoong Wah Alex Wong 14:00-15:20 18 FASS 1014
LYOYB05 İş Hayatında ve Yaşamda Başarılı Yöneticilik Arzu Wasti 14:00-15:20 65 FASS G049
LYOSB22 Sosyoloji: Toplumun Keşfi Ateş Altınordu 14:00-15:20 65 FENS L035
LYOSB24 Düşten Metine: Yaratıcı Yazma Engin Kılıç 14:00-15:20 15 FASS 1001
LYOFN31 Web Programlamaya Giriş Ahmet Demirelli 14:00-15:20 65 FASS G022
LYOYB01 Girişimcilik ve Yenilikçilik Başar Kaya 14:00-15:20 65 FMAN G060
LYOFN27 Nesnelerin İnterneti Ayhan Bozkurt 15:30-16:50 20 FMAN L014
LYOGN01 Üniversiteler ve Meslekler: Bilgilenmek, Seçmek ve Başarmak Cem Güneri 15:30-16:50 65 FMAN G013-14
LYOSB16 İnsanlık Tarihi Emre Erol 15:30-16:50 65 FMAN G060
LYOFN13 Mühendislik Dallarında Eğitim ve Sektörler Murat Kaya, Ali Koşar, Devrim Gözüaçık, Burç Mısırlıoğlu,
Erdinç Öztürk, Albert Levi
15:30-16:20 65 FASS G022
LYOFN12 Beyin, Bilim ve Sihir Volkan Özgüz 15:30-16:50 65 FASS 1099
LYOFN32 Mobil Uygulama Geliştirme Barış Altop  15:30-16:50 65 FENS G032
III.DÖNEM (29 TEMMUZ - 9 AĞUSTOS 2019)
Ders Kodu Ders Adı Öğretim Üyesi Zaman    
LYOSA01 Görsel İletişim, Tasarım ve Sanat Wieslaw Zaremba 9:50-11:10 20

FASS 1012

LYOFN25 Cerrahi Robotlar ve Biyomedikal Meltem Elitaş 9:50-11:10 65

FENS G035

LYOYB06 Uluslararası İşletme Yönetimi İhsan Ercan Sadi, Ahmet Esen 9:50-11:10 65

FASS 1099

LYOFN29 Sayılar Teorisi ve Şifreleme Kağan Kurşungöz 9:50-11:10 65

FASS 1098

LYOSB09 Psikoloji ve Felsefe Asuman Büyükcan Tetik, Elif Yavnık 11:20-12:40 65

FASS 1099

LYOFN04 Moleküler Biyoloji, Gen Mühendisliği ve Nano Tıp Özlem Kutlu 11:20-12:40 65

FENS G035

LYOFN21 Endüstri Mühendisliğine Giriş Barış Balcıoğlu 11:20-12:40 65

FENS G032

LYOFN17 Python ile Bilgisayar Programlamaya Giriş Duygu Karaoğlan Altop 11:20-12:40 65

FENS L045

 

LYOSB25 Tarih ve Sinema Mehmet Kuru 11:20-12:40 65

FASS 1098

LYOSB24 Düşten Metine: Yaratıcı Yazma Engin Kılıç 14:00-15:20 15

FASS 2101

LYOYB01 Girişimcilik ve Yenilikçilik Naci Kahraman 14:00-15:20 65

FASS 1099

LYOFN27 Nesnelerin İnterneti Ayhan Bozkurt 15:30-16:50 20

FMAN L014

LYOSB16 İnsanlık Tarihi Emre Erol 15:30-16:50 65

FMAN G060

LYOGN01 Üniversiteler ve Meslekler: Bilgilenmek, Seçmek ve Başarmak Cem Güneri 15:30-16:50 65

FMAN G013-14

LYOFN32 Mobil Uygulama Geliştirme Barış Altop  15:30-16:50 65

FENS G032

LYOFN13 Mühendislik Dallarında Eğitim ve Sektörler Bülent Çatay, Ali Koşar, Özlem Kutlu, Fevzi Çakmak Cebeci,
Özgür Gürbüz, Albert Levi
15:30-16:50 65

FASS G022